O delegație a Primăriei Municipiului Giurgiu, condusă de primarul Adrian Valentin Anghelescu, a fost prezentă pe 6 mai, la Ruse, la ceremoniile solemne organizate cu prilejul Zilei Municipiului și Zilei Armatei Bulgare, și dedicate eroilor bulgari.
“Ziua Oraşului Ruse îmi oferă prilejul să transmit felicitări şi cele mai sincere urări de sănătate și prosperitate tuturor locuitorilor oraşului Ruse, adică fraților noștri de peste Dunăre. Îmi exprim speranța că bunele relații dintre Ruse și Giurgiu vor continua și în viitor și vom realiza mai departe proiecte ambițioase”, a transmis primarul Anghelescu.
Orașele Giurgiu și Ruse sunt înfrățite încă din anul 1993 și de atunci au dezvoltat o frumoasă relație de cooperare și prietenie!

Ultima modificare: 08.05.2023 – 09:50 de către Administrator

Anteriorul Lili Ganceva a primit titlul de cetățean de onoare al orașului Ruse